reklam
YAŞAM

HAVUZ İÇİN PROTOKOL İMZALANDI

YÜZME HAVUZU İÇİN YENİ PROTOKOL İMZALANDI Altıeylül ilçesi sınırlarında bulunan Atatürk Yüzme Havuzu 3 yıllığına Altıeylül Belediyesi’nin sorumluluğuna  geçti. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde, Altıeylül  Belediye Başkanı Hasan Avcı ve..

HAVUZ İÇİN PROTOKOL İMZALANDI

YÜZME HAVUZU İÇİN YENİ PROTOKOL İMZALANDI

Altıeylül ilçesi sınırlarında bulunan Atatürk Yüzme Havuzu 3 yıllığına Altıeylül Belediyesi’nin sorumluluğuna  geçti.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde, Altıeylül  Belediye Başkanı Hasan Avcı ve İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu’nun imzaladığı protokol ile Atatürk Yüzme Havuzu’nun kullanım hakları 3 yıllığına Altıeylül Belediyesi’ne devredildi. Konu ile ilgil bir açıklama yapan İL Müdürü Lokman Arıcıoğlu şunları dile getirdi; “ Daha önceki yıllarda bir yıl süreyle bu protokolü yapıyorduk. Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı’nın isteği üzerine, Genel Müdürümüzün de onayı ile protokolümüzü 3 yıllık yaptık. Altıeylül Belediyesi  3 yıllık protokole dayanarak yüzme havuzuna daha fazla yatırım yapabilecek. Bizler de elimizden geldiğince katkı sağlamaya devam edeceğiz. Yüzme havuzu çalışmalarınıza her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Altıeylül’de de daha önceki ortak çalışmalar gibi bunu da devam ettireceğiz. Pandemi sürecini atlatmaya devam ediyoruz. Kontrollü olmak durumundayız. Sporcularımızın, vatandaşlarımızın ihmaline gelmeyecek bir konu. Tedbirli olmak durumundayız. Bu sene Altıeylül ve Karesi ilçesi olmak üzere iki ayrı portatif havuz kuracağız. Yüzme havuzlarında da Bilim Kurulu’nca belirlenen standartlar var. Bu minvalde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bireysel sporlar için tesislerimizi açacağız. Sosyal mesafe + maske + temizlik şartlarını uygulayarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Pandemi sürecinde evde olan vatandaşlara yönelik evde kal hareketsiz kalma projelerinde bizlere destek verdiniz, ayrıca teşekkür ederiz. Spora ve sporcuya verdiğiniz destek ve yatırımlardan dolayı Bakanlığımın ve Kurumum adına teşekkür ediyorum.  Protokolümüzün de hayırlı olmasını diliyorum. “ dedi.

ŞEHRİ İNŞA EDERKEN GENÇLERİ İHMAL ETMİYORUZ

Atatürk Yüzme Havuzu’nun kullanım haklarının Altıeylül Belediyesi’ne verilmesi için yapılan protokolde bir konuşma yapan Belediye Başkanı Hasan Avcı şunları söyledi; “Söz konusu Türk Milleti ise hep birlikte elimizden gelen mücadeleyi yapıyoruz. Bu mücadelede siz de bizleri yalnız bırakmıyorsunuz. Gençlerimize, çocuklarımıza yapacağımız yatırımları birlikte yapıyoruz.  Bu desteğiniz için Altıeylül’de yaşayan gençlerimiz ve çocuklarımız adına ben de sizlere teşekkür ediyorum. Atatürk Yüzme havuzumuzu 2 sene yaz döneminde sizlerin kolaylık sağlamasıyla 3 ay kullanıyorduk. Bu üç ay düzen ve randıman açısından çok yararlı olmuyordu. Bakanımıza bunu arz etmiştik. Bakanımız da buranın tahsisini yapmayı uygun buldu. Bugün attığımız imzalarla 3 yıllığına yüzme havuzu kullanım hakkını vermiş oldunuz. Dün bu işi beraber yapıyorduk. İnşallah yarın da bu işi beraber yapacağız. Sizin derdiniz de bizim derdimiz de gençliğimiz hizmet. Kurumlarımızın gücünü birleştirerek Necip Türk Milletine hizmet etmeye devam edeceğiz.  Sokağa çıkma yasağı günlerinde evde kalan vatandaşlara yönelik, sizlerin mihmandarlığında yapılan evde kal hareketsiz kalma etkinliğinde birlikteydik. Teklif sizden geldi, bizler de seve seve organizasyona destek verdik.  Bakanlığımıza buradan ayrı bir teşekkür etmek istiyorum. Bakanımız bizi hiçbir zaman geri çevirmedi. Bizim talebimizin olmadığı konularda bile talimatlar vererek Altıeylül’e şu projeyi yapalım dediğini ve Bakanlığımızca arandığımızı biliyorum. Kademe kademe yapıldıkça vatandaşlarımız görecek. SporToto’nun desteği ile Asuva parkın yanında içerisinde Yüzme havuzu da bulunacak olan 27 bin metrekarelik bir cazibe merkezinin yapımına başladık. Gazi Osman Paşa mahallemizde Fahri Kiraz Lisesi yakınında ikinci Yüzme havuzu projemizi yapacağımız bir yerimiz daha var. Önümüzdeki günlerde de burası ile ilgili olarak Bakanımızı ziyaret edeceğiz. Bakanlığımızın, dolayısıyla sizlerin gençliğimiz için yapmış olduğu projeleri hayranlıkla takip ediyorum. Örneğin Atatürk Yüzme havuzu yanındaki Gençlik Merkezi’ni gezdiğimde hayran kalmıştım. Buradan da bu çalışmalar için teşekkür ediyorum. İnşallah yeni projelerimiz ile bu hizmetleri katlayarak gençlerimizin hizmetine sunacağız. Çağ açıp çağ kapatan Sultan Fatih diyor ki; ‘Şehri inşa ederken gençleri ihmal etmeyiniz. İhmal ederseniz o gençler inşa ettiğiniz şehri yıkar’ diyor.  Bizler yerel yönetimler olarak şehirlerimizi inşa erken gençlerimizi de ihmal etmeyerek onlar için projeler üretmeye, destek vermeye devam ediyoruz, edeceğiz. Yüzme havuzu Protokolümüzün Altıeylüllümüze, gençlerimize, vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.” Dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL