reklam
YAZARLAR

Ağzına Acı Biber Gerek Ahmet Hakan…

Ahmet Hakan’ın ağzına acı biber gerek Türk Milliyetçiliğine saldırma artık   Umarsızca Türk Milliyetçiliğine suç atan, başına gelen herşeyi Türk milliyetçiliğine bağlayan bu ve bunun gibi zırvaların geçmişte yaptıklarını unutmadık…

Ağzına Acı Biber Gerek Ahmet Hakan…

Ahmet Hakan’ın ağzına acı biber gerek

Türk Milliyetçiliğine saldırma artık

 

Umarsızca Türk Milliyetçiliğine suç atan, başına gelen herşeyi Türk milliyetçiliğine bağlayan bu ve bunun gibi zırvaların geçmişte yaptıklarını unutmadık. Fetö’nün projelerine göz kırpan her fırsatta Türkiyelileri, Anadolu insanını aşağılama yöntemini kendine düstur edinen bu güruhtan yazar diye bahsetmek ne kadar akıllıcadır.

 

Utanmadan, sıkılmadan Suriyeli ailenin Halep’e giderkenki fotosunu gazetesine koyarak “Suriyeliler Evine dönüyor” gibi kindar bir yazı paylaşan halkları birbirine kırdırmak dışında hiçbir amaca hizmet etmeyen Ahmet Hakan yazıları sabrımı taşırdı.

 

Geçmişte bu ve bunun gibi yazarlar Türkiye Cumhuriyeti genel Kurmay başkanına Fetö gücünü de arkasına alarak Terörist bile demişti. Şimdi saldırmalarını yadırgamıyorum. Türkmenler saldırı altında iken laf dahi etmeyenler, ortadoğuda yapılan tüm zulümlerden Türkiye’yi sorumlu tutma alçaklığınada batmışlardı. Şaşırdım mı… kocaman bir hayır…

 

Bu memleket 77 millette olsa Anadolu insanı olarak anılır. Burası Türk islam sentezini özümsemiş bir vatandır. Ağrı’ya da gitsen kapısını açar bu halk Trakya’ya da gitsen çayını içersin..

 

Haftasonu bu yazıyı yazmaya karar verdiğimde Suriyeli bir aileye yönelik şiddet olayı olmuştu. Belki de ikinci Özgecan faciası olarak nitelenebilir bu olay… Bize sığınmış insanlara yapılan üstelik hamile bir kadına yapılanlar toplumu derinden sarstı ve infial yarattı. İdam sözleri ayyuka çıkarken vatandaşlar katilleri linç etmek için adeta polislerle kavga etti.

 

Umarım bu denli cani ruhlu tipler hiçbir insanımıza zarar vermeden geberip gitsin…

 

Ahmet Hakan’ın bu yazımda ki rolü’ne gelince, bir yazar edasıyla kendine cevap vermem gerekliliğini hissettim. Türkiye Cumhuriyeti içinde yaşayan tüm yurttaşları Türk kimliği ile tanımlıyoruz. Yani etnik kimlik ayrımı yapmadan konuşuyorum.(Türk, kürt, arap, çerkez, abaza v.s)

 

Göçmen, muhacir kökeni oldukça yüksek olan bir ülkedir Türkiye… Belki de Amerika birleşik devletlerinin minyatürü gibidir. Tarih boyunca yer değiştirmelerin yaşandığı ana itibariyle Anadolu’yu yurt edinmiş insanlar bulunur burada… Adına da Türkiye denmektedir.

 

Ahmet Hakan son yazısında Suriye Düşmanları diyerek Türkiye de yaşayanlara kısaca “Irkçı” yakıştırması yapıyor. Bunun sebebi Taciz, gasp, adam yaralama gibi bir grup Suriyeli’nin yaptıklarına olay yerindeki halkın tepki vermesi.. Bizim halkımız benzer olayları Türkiyeliler yapsa da aynı tepki veriyor onu atlamış sayın hakan..

 

Bu memlekette yaşayan insanlara ırkçı demek için bir yazarın ya akıl yönünden sorunlarının olması lazım yada tarih bilmemesi gerekir. Tarih boyunca Anadolu insanı bölge halklarını geçtim İspanyada soykırım’a uğrayan Yahudi halklarını bile gemilerle Anadolu’ya getirmiştir.

 

İrlanda da kıtlık çeken bir bölge halkına gemilerle yardım göndermiştir. Ahmet Hakan’ın Irkçı diyerek Nazilere benzettiği bu Anadolu halkı Dünya üzerinde en fazla yardım eden G20 ülkesidir.

 

Anadolu insanı siyahları sevmezmiş.. Ahmet Hakan senin ağzına cidden biber sürmek gerekir. Somali’den Nijeryadan buraya yıllar önce göç edip köşelerde saat satanlara da mı denk gelmedin. Pascal Nouma’ya bir sor bakalım adam neden Fransa’ya gitmiyor da burada yaşıyor.

 

Anadolu insanı senin bildiğinden daha cömert, daha iyi niyetli, daha gözü pek, daha çok vatanını seven hatta 4 milyon Suriyeliyi, 1 milyon ıraklıyı, Afgan’ı, iranlıyı içersinden barındıracak kadar iyi insanlardır.

 

Kendi gazetenin baş sayfasında mucize bekleyen Kartal bebeğe belki de bir iki gün içinde 1.1 milyon bağış toplayan halk ırkçı öylemi Ahmet Hakan…

 

Lefter’in heykelini diken bir halk, elin brezilyasında buralara gelen Alex’i sırf iyi insan diye heykelini diken bir Anadolu halkına bu söylediklerin ağır..Sıcak kanlı olduğumuz doğrudur, bir anda parlarız, bir anda söneriz. Biz zaten onun için Anadolu insanıyız.

 

Ahmet Hakan’a tavsiyem şudur… Biraz İstanbul’dan uzaklaşsın, binaların arasından sıyrılsın. Anadolu’ya doğru gelsin rastgele bir köye girsin açım desin bakalım ne oluyor. Bir köy kahvesine girsin param yok çay istiyom desin.. Şunu da söylemeden geçemeyeceğim Kötü insanların vatan’ı ırk’ı, mezheb’i yoktur. Kötü sadece Kötüdür.

 

Çevremizde insanlar Suriyelilere bir şey diyordur. Ama son olan olaylarda Bazı suriyelilerin denizde kadını taciz etmesi, gasp olayına karışmaları, toplanıp adam bıçaklamaları sonrasında halk kızdı. Biz böyleyiz askere gitmeyen adam bile zor durur aramızda, kadına taciz eden adama kötü bakarız. Bunlardan farklı bir tepki verilmedi. Bu millete bir şeyler söylerden iyi taraftan bakman gerek Ahmet hakan… Bu millet ne şimdiki Suudi ailesi gibi Kabe’ye İngiliz saat’i dikmiştir, nede yardıma muhtacım diyene git başka kapıya demiştir. İstediği sadece düzene uymasıdır.

 

Bu yazı belki uzayıp gider.. Ahmet Hakan’ı yazılarını severim hep farklı açılardan bakmayı bilir. Ancak son yazısında toptancı yaklaşımı belkide Türk milletine ırkçı yaklaşmını kabul etmek hazmetmem mümkün değildir. Ayrıca dünyanın neresinde olursa olsun kurallara uymayan mülteciler sınırdışı edilir. İçişleri bakanı Süleyman Soylu’da son açıklamasında kuralara uymayan 23 bin suriye’lin sınırdığı edildiğini söyledi. Halkın’da aslında söylemek istediği buydu.

 

kısacası senin ağzına bir acı biner şart Ahmet Hakan yoksa ne yazdığını anlamayacaksın

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL