SAĞLIK

ALTIEYLÜL DEZENFEKTE ÇALIŞMALARI HIZ KESMİYOR

Koronavirüs önlemleri kapsamında Altıeylül Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nce sürdürülen dezenfekte çalışmaları devam ediyor. DEZENFEKTE ÇALIŞMALARI SIKLAŞTIRILDI Altıeylül Belediyesi, Balıkesir genelinde yaşanan Koranavirüs vakalarında ki artıştan dolayı denetimlerini ve dezenfekte çalışmalarını..

ALTIEYLÜL DEZENFEKTE ÇALIŞMALARI HIZ KESMİYOR

Koronavirüs önlemleri kapsamında Altıeylül Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nce sürdürülen dezenfekte çalışmaları devam ediyor.

DEZENFEKTE ÇALIŞMALARI SIKLAŞTIRILDI

Altıeylül Belediyesi, Balıkesir genelinde yaşanan Koranavirüs vakalarında ki artıştan dolayı denetimlerini ve dezenfekte çalışmalarını sıklaştırdı. Altıeylül Belediyesi, Koronavirüs vakalarının başladığı günden bu yana vatandaşlarının sağlığını göz önüne alarak dezenfekte çalışmalarını sürdürmekteydi. Vaka artışlarındaki yükseliş göz önüne alınarak sıklaştırılan dezenfekte çalışmalarında bilinen ve muhtemel temasın olabileceği alanlar sürekli olarak dezenfekte ediliyor.

ALTIEYLÜL TEDBİRİ ELDEN BIRAKMIYOR

Koronavirüs günlerinde her yeni sabaha yeni bir bilgi ile başladığımız zamanlardan geçiyoruz. Bulaşıcılığı konusunda hemfikir olunan Koronavirüs’ün yüzeylerden bulaşma olasılığı da bir hayli fazla görünüyor. Avustralya Ulusal Bilim Ajansı (CSRIO) tarafından gerçekleştirilen çalışmada, virüsün bazı yüzeylerde 28 gün hayatta kaldığı ortaya çıkmıştı. Bilimsel çalışmaları takip ederek strateji belirleyen Altıeylül Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, Koronavirüs’ün yüzeylerde kalma süresini de hesaba katarak dezenfekte çalışmalarını sıklaştırdı. Sürdürülen dezenfekte çalışmalarında merkez ve kırsal mahallerde bulunan parklar, duraklar, çocuk oyun alanları, pazar yerleri, camiler ve kamuya açık tüm alanlar sürekli olarak dezenfekte ediliyor. Ayrıca Koronavirüs tedbirleri kapsamında Altıeylül Belediyesi sınırları içerisinde bulunan tüm işletmeler devamlı olarak denetime tabi tutuluyor.

İBADETHANELERDEKİ DEZENFEKTE ÇALIŞMALARI DA SIKLAŞTIRILDI

Koronavirüs, vatandaşların toplu halde ibadet etmesini de engellemişti. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın 15Mart’ta yaptığı açıklama sonrası toplu halde ibadete ara verilmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ibadethanelerin 29 Mayıs Cuma günü kademeli olarak ibadete açılacağını duyurmasının ardından da önlemler çerçevesinde toplu ibadetler tekrar başlamıştı. Altıeylül İlçesi sınırlarında bulunan tüm ibadethanelerde gerçekleştirilen dezenfekte çalışmalarında temasın yoğun olduğu kapı, abdesthane, ayakkabılık, merdiven korkulukları ve tuvaletler başta olmak üzere birçok yüzey dezenfekte edildi. İbadethanelere girişlerde seccade ve maske zorunluğunun yanı sıra el hijyeni ve mesafe kuralları da sıkı bir şekilde uygulanıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL