YAŞAM

AYVALIK YANGINI SÖNDÜRÜLDÜ

Ayvalık ta Elektrik nakil hatlarının rüzgarın etkisi ile kopması sonucu ortaya çıktığı iddia edilen yangın Orman, Belediye ve halk işbirliği ile çok büyümeden söndürüldü. Ayvalık Şeytan Sofrası Badavut bölgesinde çıkan..

AYVALIK YANGINI SÖNDÜRÜLDÜ

Ayvalık ta Elektrik nakil hatlarının rüzgarın etkisi ile kopması sonucu ortaya çıktığı iddia edilen yangın Orman, Belediye ve halk işbirliği ile çok büyümeden söndürüldü.

Ayvalık Şeytan Sofrası Badavut bölgesinde çıkan yangın yaklaşık 40 hektar ormana zarar verdiği ortaya çıktı. Yangın sonrası akıllara bölgeye otel yapılmak isteniyor sorularını akıllara getirdi. Bölge sakinleri Otel için yada ev için yakıldığı iddiasında bulunurken henüz bu yönde bir bulgı-uya rastlanmadı. Bölge belediye başkanları ise yanan bölgenin mutlaka ağaçlandırılacağı konusunda vatandaşa söz verdiler.

Diğer yandan soğutma çalışmaları sürüyor. Yangına yapılan hızlı müdahale tüm Ayvalık bölgesinin tamamen yanmasının önüne geçti. Orman Bölge ekipleri ve Belediyeler koordineli biçimde çalıştı. Yangının Siteler bölgesinde çıktığı rüzgarın etkisiyle hızla yayıldığı belirtildi. Yangının kesin oalrak neden çıktığı araştırılıyor
Yangına 53 Arazöz, 20 Belediye itfaiyesi,18 su aracı , 3 dozer ve 500’e yakın itfaiye eri katıldı. Ayrıca 2 adet Emniyet Toması da yangına müdahale etti. Gün doğumu sonrası havadan herikopter ile karadan araçlar ile soğutma çalışmaları sürüyor.


(Haber: Süleyman Namlı)

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL