ASAYİŞ

BALIKESİR EMNİYETİ OPERASYONLARA DEVAM EDİYOR

Balıkesir’de, 2 ayrı yerde hırsızlık yapan ve farklı dosyalardan da aranması bulunan 2 şüpheli Kütahya’da polis tarafından yakalandı. Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, Balıkesir’de farklı..

BALIKESİR EMNİYETİ OPERASYONLARA DEVAM EDİYOR

Balıkesir’de, 2 ayrı yerde hırsızlık yapan ve farklı dosyalardan da aranması bulunan 2 şüpheli Kütahya’da polis tarafından yakalandı.

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, Balıkesir’de farklı işyerlerinde yerlerde meydana gelen hırsızlık olayları ile Eskişehir, İzmir, Sakarya ve Tekirdağ’ da çeşitli işyerlerinden hırsızlık yapan 2 şüphelinin 06 Plaka sayılı araç ile Balıkesir’e gelen E.Y. ve K.B. isimli şahıslar oldukları tespit etti. Şahısların günlük olarak yapılan Otel Sorgusu ve aracın PTS takibinde Eskişehir’den Kütahya il merkezine seyir halinde olduklarının görülmesi üzerine, Kütahya İl Emniyet Müdürlüğü görevlileri ile irtibata geçilerek her iki şüphelinin yakalanması sağlandı. Araç  içerisinde yapılan arama sonucunda toplam 10 adet ateş ölçer, 2 adet oda kamerası ve 3 adet parfüm ele geçirildi.

Yapılan çalışmalar neticesinde Balıkesir il merkezin de 2 faili meçhul olay Eskişehir, İzmir, Sakarya ve Tekirdağ illerinde ise 1 faili meçhul olmak üzere toplamda 6 olay aydınlatıldı. Adli mercilere sevk edilen 2 şüpheli şahıs çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak, cezaevine gönderildi.

Eş zamanlı olarak polis ekipleri il genelinde yaptıkları uygulamalarda 2 silah ve bunlara ait fişek ele geçirdi.  Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince Balıkesir’in Altıeylül ilçesi ve Ayvalık  ilçelerinde yapılan uygulamalarda 1 adet Atak marka kurusıkı 9 mm tabanca ve buna ait 131 adet fişek ve Ayvalık ilçesinde 1 adet ruhsatsız Cold marka 9 mm tabanca ve buna ait 4 adet fişek ele geçirildi.

Polis ekipleri il genelinde yaptıkları eş zamanlı uyuşturucu operasyonlarında 5 şüpheliyi ele geçirdi. Polis ekiplerinin yaptığı sorgulamada yakalan 1 şüpheli şahsın uyuşturucudan kesinleşmiş 5 yıl hapis cezası olduğu meydana çıktı.

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğünce Balıkesir’de yapılan uyuşturucu madde ticareti ve kullanımını önlemeye yönelik olarak Balıkesir İl merkezinde yapılan 1 çalışmada 1 şüpheli şahıs yakalandı ve yapılan aramalarda; 11 adet sentetik ecza hap ele geçirildi.Bandırma’da yapılan 2 ayrı çalışmada; 3 şahıs yakalanmış 2 şahıs göz altına alınmış, gözaltına alınan şahıslardan 1’i hakkında uyuşturucu madde imal ve ticareti suçundan kesinleşmiş 5 yıl hapis cezası bulunduğu öğrenilirken, yapılan aramalarda; 0.87 gram bonzai yakalandı.Edremit’te yapılan 1 çalışmada 1 şahıs yakalanmış, yapılan aramalarda; 2.49 gram bonzai ve 0.26 gram metamfetamin ele geçirildi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL