reklam
ÜNİVERSİTE

BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ 81 İLİN TERCİHİ OLDU

Balıkesir Üniversitesi tercih döneminde hayli popüler oldu. Türkiye’nin tüm illerinden öğrenciler Balıkesir Üniversitesinin bölümlerini yazdı. Yüzde 97 doluluk oranına ulaşan Üniversite yeni dönemde artık en gözde üniversiteler arasındaki yerini aldı…

BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ 81 İLİN TERCİHİ OLDU

Balıkesir Üniversitesi tercih döneminde hayli popüler oldu. Türkiye’nin tüm illerinden öğrenciler Balıkesir Üniversitesinin bölümlerini yazdı. Yüzde 97 doluluk oranına ulaşan Üniversite yeni dönemde artık en gözde üniversiteler arasındaki yerini aldı.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre Türkiye’nin 81 ilinden 6.543 yeni öğrenci, Balıkesir Üniversitesinde yer alan bölüm ve programlara kayıt hakkı kazandı.Öğrencilerin tercih döneminde yoğun ilgi gösterdiği Balıkesir Üniversitesinde kontenjanların %97’sinin dolduğunu ifade eden Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, Türkiye’nin her ilinden öğrencinin de üniversiteye kayıt hakkı kazanmasının kendileri için ayrıca sevindirici olduğunu belirtti.

Kazananların %74’ü BAÜN’e İlk 10 Tercihinde Yer Verdi
Rektör Prof. Dr. İlter Kuş, 3.427 erkek 3.116 kız öğrencinin üniversiteyi kazandığını söylerken, kazanan öğrencilerin yaklaşık %74’ünün ise ilk 10 tercihinde Balıkesir Üniversitesine yer verdiğini sözlerine ekledi. Toplam 1.000 öğrencinin Balıkesir Üniversitesini ilk sırada tercih ettiğini kaydeden Rektör Prof. Dr. İlter Kuş, “Üniversitemize yerleşen 6 bin 543 yeni öğrencimizin illere göre dağılımına baktığımızda ilk üç sırada Balıkesir, Bursa ve Manisa yer alıyor. Ayrıca tüm bölgelerimizden 81 ilimizden de tercih edilmemiz bizler için gurur verici. Bu vesileyle Üniversitemize yerleşen tüm öğrencilerimizi bir kez daha tebrik ediyor, üniversitemize ve şehrimize hoş geldiniz diyorum” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL