SAĞLIK

Balıkesir’de Başhekimler görevden alındı

Balıkesir Şehir Hastanesinde görev alan ve aynı zamanda kurucu başhekim olan Adil Ozan Gökuç ve Balıkesir Devlet Hastanesi Başhekimi İlyas Yıldıran İl Sağlık Müdürlüğü tarafından görevlerinden alındılar. Çok uzun bir..

Balıkesir’de Başhekimler görevden alındı

Balıkesir Şehir Hastanesinde görev alan ve aynı zamanda kurucu başhekim olan Adil Ozan Gökuç ve Balıkesir Devlet Hastanesi Başhekimi İlyas Yıldıran İl Sağlık Müdürlüğü tarafından görevlerinden alındılar.

Çok uzun bir süredir Balıkesir’de başhekimliği görevini, yürüten bu süreçte başarılı bir yönetim süreci geçiren Adil Ozan Gökuç görevinden alındı.Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesinin kuruluşundan itibaren 2017 yılından bu yana kurucu başhekim olarak atanan ve bu göreve devam eden Ozan Gökuç yeni Vali Hasan Şıldak’ın göreve gelmesinden sonra İl sağlık müdürlüğü tarafından görevinden alındı. Görev yaptığı süre boyunca mesai arkadaşları ve hastane personeli tarafından oldukça sevilen bir isim olan Uzman Doktor Adil Ozan Gökuç, Koronavirüs Pandemi sürecinde de şeffaf bir yönetim anlayışıyla Balıkesirlilere hizmet etmeye devam etti. Başhekimlik görevinden neden ayrıldığı henüz bilinmezken İl sağlık müdürlüğü tarafından da bu konuda henüz net bir açıklama yapılmadı. Balıkesir Kamuoyuna görevden alınma kararının duyulması sonrası sağlık camiası sebebini araştırmaya çalışıyor. Diğer yandan Başhekimlik görevinde bulunan her iki isminde Çarşamba günü itibariyle görevde olmayacakları belirtildi. Diğer yandan başhekimlerin görevden ayrılışı ile birlikte birçok isminde görev yerlerinin değiştiği bilgisi de gelen haberler arasında bulunuyor. Görevden alınan Başhekimlerin yerlerine atanacak sağlık personeli hakkında henüz bir bilgi kamuoyuna sızmazken alınan bilgileri sizlerle paylaşacağız.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL