SAĞLIK

Balıkesir’de en güvenli yer Atatürk Parkı

Artan koronavirüs vakalarının ardından balıkesir risk haritası neredeyse tamamen kırmızıya döndü. Haritada en güvenli bölgelerden birinin ‘atatürk parkı’ olması ise dikkat çekiyor. Sağlık Bakanlığının mobil uygulaması olan ‘Hayat Eve Sığar’..

Balıkesir’de en güvenli yer Atatürk Parkı

Artan koronavirüs vakalarının ardından balıkesir risk haritası neredeyse tamamen kırmızıya döndü. Haritada en güvenli bölgelerden birinin ‘atatürk parkı’ olması ise dikkat çekiyor.

Sağlık Bakanlığının mobil uygulaması olan ‘Hayat Eve Sığar’ (HES) uygulamasında korona virüs vaka’larının bulunduğu riskli alanları gösteren Balıkesir’in risk haritası her geçen gün kırmızıya dönüşürken, harita üzerinde en güvenli bölgelerden birinin ‘Atatürk parkı’ olması dikkat çekti.

Şehrin tam ortasında bulunan Atatürk Parkı bölgesi, Balıkesir Tren Garı civarı, 75. Yıl Parkı ve Atatürk Stadyumunu kapsayan alanlar şehrin en güvenli yerleri olarak dikkat çekti. Karesi ve Altıeylül ilçelerinde en güvenli yerlerin başında şehir parkları geldi. Yasaklar öncesinde Balıkesir tam anlamıyla kırmızıya döndü. Hergün artan vaka sayıları ve koronavirüsten ölen kişilerin arttığı Balıkesir’in bir an önce kurallara uyması gerekiyor.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL