SAĞLIK

BALIKESİR’DE KORONAVİRÜS SAYILARI ARTIYOR

Balıkesir aylarca Salgın başarısıyla örnek gösterilmişti. Ancak tablo şimdilerde tersine döndü. Bir günde 600’e yakın vaka ile salgın korkutucu boyutlara ulaştı. Balıkesir salgın konusunda oldukça başarılı günler geçirmişti. Ancak son..

BALIKESİR’DE KORONAVİRÜS SAYILARI ARTIYOR

Balıkesir aylarca Salgın başarısıyla örnek gösterilmişti. Ancak tablo şimdilerde tersine döndü. Bir günde 600’e yakın vaka ile salgın korkutucu boyutlara ulaştı.

Balıkesir salgın konusunda oldukça başarılı günler geçirmişti. Ancak son aylarda salgının ülke genelinde artmasıyla birlikte Balıkesir’de de sayılar iki hatta üç katına kadar çıktı. Gönen, İvrindi, Dursunbey, Bigadiç ilçelerindeki köylerde artan Koronavirüs sayıları karantinaları da peş peşe getirdi. Son olarak Balıkesir valiliği Karesi ve Altıeylül gibi merkez ilçelerde de kısmi karantina kararları aldırttı.

HERGÜN VAKA VE TEMASLI REKORU KIRILIYOR

Balıkesir’de ortalama her gün 200’ün üzerinde vaka ortaya çıkarken bunlara temaslılar da eklenince sayı çok fazla yükseldi. Geçtiğimiz hafta salgın Balıkesir’de adeta pik yaptı. Bir günde 600’e yakın vaka ortaya çıktı. Balıkesir Valiliği toplu alanlardan uzak durun mesajları yayınladı. Ancak sayılar artmaya devam ediyor. Cuma ve Cumartesi günleri Koronavirüslü olarak kayda geçen hasta sayısı Balıkesir’de 200’ü geçmiş durumda. Ölümlerde yine salgının başladığı günlere geri döndü. Her gün 2- 3 vatandaşımız Koronavirüs ve Virüs’e bağlı hastalıklardan hayatını kaybediyor. Lütfen Maske-Mesafe ve Temizlik uyalım..

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL