GÜNDEM

BALIKESİR’DE KORONAVİRÜS SAYILARI ARTIYOR

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, kent genelinde yeni tip korona virüs (Covid-19) vakalarında 3 kat artışın yaşandığına dikkat çekerek, vatandaşları tedbirlere uyma konusunda bir kez daha uyardı. Balıkesir Valisi Hasan Şıldak,..

BALIKESİR’DE KORONAVİRÜS SAYILARI ARTIYOR

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, kent genelinde yeni tip korona virüs (Covid-19) vakalarında 3 kat artışın yaşandığına dikkat çekerek, vatandaşları tedbirlere uyma konusunda bir kez daha uyardı.

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, kent genelinde yeni tip korona virüs (Covid-19) vakalarında 3 kat artışın yaşandığına dikkat çekerek, vatandaşları tedbirlere uyma konusunda bir kez daha uyardı. Covid-19 vakalarının en çok arttığı yerlerin kırsal mahalleler olduğunu söyleyen Vali Hasan Şıldak, 19 mahallenin tamamında 26 mahallede de konut bazında karantina uygulamasının yapıldığını, denetimlerin artarak devam edeceğini ifade etti.

Vatandaşa Büyük  Görev Düşüyor

Vali Hasan Şıldak Balıkesir’de koronavirüs pozitif vaka ve temaslı sayısında yaşanan yükseliş ile ilgili vatandaşı her gün uyarıyor.İşin ciddi bir boyutta olduğunu ve devlet olarak gereğinin yapılmasıyla birlikte vatandaşa da tedbirlere harfiyen uymak gibi önemli görev düştüğünü her fırsatta dile getiren Vali Şıldak, bugünkü paylaşımında kapalı ve kalabalık ortamlarda uyulması gereken hususlara değindi.Her zaman istinasız uyulması gereken maske kullanımı hususunu yine vurgulayan Şıldak zorunlu haller dışında hane halkı haricinde kişilerle temasta bulunulmamasının da hastalık bulaşından koruyacağını yineledi.Önceki paylaşım ve açıklamalarında da özellikle üzerinde durduğu konuların başında gelen ‘tedbirlere uyma konusunda samimiyet’in önemli olduğu vurgusunu tekrarlayan Vali Şıldak; alınan kararlar ve uygulamaya konulan tedbirler noktasında vatandaştan tam ve istinasız destek beklediğinin altını çizdi.

KALABALIKLARDAN UZAK DURMALIYIZ

Vali Şıldak; havaların soğuması ile birlikte kalabalık ortamların bulaş hızına olan olumsuz etkisi dolayısıyla vatandaşların özellikle ev ziyaretleri yapmaması gerektiğini belirtti.Herkesin çok sıkı bir şekilde uyması gerektiği tedbirleri madde madde belirten Vali Şıldak bugünkü paylaşımında;
“Koronavirüs salgınının yayılımını durdurmak amacıyla vatandaşlarımızın aşağıda belirtilen tedbirleri benimseyerek çok sıkı bir şekilde uygulamaları gerekmektedir.
1- Zorunlu olmadıkça dışarı çıkılmaması,
2- Zorunlu haller dışında hane halkı haricindeki kişilerle temas edilmemesi,
3- Kalabalık ortamlardan uzak durulması,
4- Evden çıkıldığı andan itibaren sürekli olarak maske kullanılması,
5- Çevredeki bütün kişilerle arada en az 1,5 metre mesafe bırakma kuralına uyulması,
6- Ev ziyaretleri yapılmaması,
Bütün vatandaşlarımızdan salgına karşı yürüttüğümüz mücadeleye destek olmalarını bekliyoruz.” ifadelerini kullandı

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL