SAĞLIK

BALIKESİR’DE KÖYLER KARANTİNAYA ALINDI

Balıkesir’de koronavirüs sayıları günden güne artmaya devam ediyor. Soğuk havaların başlamasından sonra Balıkesir merkezde bulunan köyler karantinaya alındı. Koronavirüs yayılımında en altlarda yer alan ve bu sebeple Sağlık Bakanından övgü..

BALIKESİR’DE KÖYLER KARANTİNAYA ALINDI

Balıkesir’de koronavirüs sayıları günden güne artmaya devam ediyor. Soğuk havaların başlamasından sonra Balıkesir merkezde bulunan köyler karantinaya alındı.

Koronavirüs yayılımında en altlarda yer alan ve bu sebeple Sağlık Bakanından övgü alan Balıkesir’de artış sürüyor. Merkez Altıeylül ilçesi sınırlarında bulunan Paşaköy, Yakupköy ve Aslıhantepecik kırsal mahalleleri Balıkesir valiliği kararı ile karantinaya alındı. Bu köylerde 14 gün boyunca giriş ve çıkışlar jandarma kontrolünde olacak.

Paşaköy, Aslıhantepecik ve Yakupköy kırsal mahalleleri Covid-19 vakalarının görülmesi ve çok sayıda temaslı kişi bulunması nedeniyle hastalığın yayılımını önlemek amacıyla Altıeylül ilçesi Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla bugünden itibaren 26.10.2020 tarihi saat 18.00’den itibaren karantina altına alındı. Tüm köylerde toplu alanlarda bulunmak yasaklandı. Cami ve kahvehaneler kapalı tutulacak, düğün, nişan, mevlit okutma gibi toplu etkinlikler yapılamayacak.

BİGADİÇ DAVUTLAR  ve ÇERİBAŞI KÖYÜ KARANTİNAYA ALINDI

Diğer taraftan Bigadiç ilçe merkezine 25 kilometre uzaklıktaki 110 hanede toplam 465 kişinin yaşadığı Davutlar Mahallesi artan korona virüs vakaları sonrası, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından karantinaya alındı.Ayrıca doğal olarak, cami ve kahvehaneler kapalı tutulacak, düğün, nişan, mevlit okutma gibi toplu etkinlikler yapılamayacak.

Bigadiç’te Çeribaşı Mahallesinin karantinaya alınmasından sonra ikinci karantina kararı çıktı. Davutlar kırsal mahallesi Covid-19 vakalarının görülmesi ve çok sayıda temaslı kişi bulunması nedeniyle hastalığın yayılımını önlemek amacıyla Altıeylül ilçesi Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla bugünden itibaren 26.10.2020 tarihi saat 18.00’den itibaren karantina altına alındı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL