GÜNDEM

BALIKESİR’DE YAZ SICAKLARI

Türkiye’nin en güzel tatil beldelerine sahip Balıkesir Ekim ayında adeta yanacak. Ekim Ayının ilk haftasında 5-10 Ekim arası sıcaklıklar 38-40 dereceleri bulacak.Balıkesir , Ekim ayında adeta geride bıraktığımız yaz ayını..

BALIKESİR’DE YAZ SICAKLARI

Türkiye’nin en güzel tatil beldelerine sahip Balıkesir Ekim ayında adeta yanacak. Ekim Ayının ilk haftasında 5-10 Ekim arası sıcaklıklar 38-40 dereceleri bulacak.Balıkesir , Ekim ayında adeta geride bıraktığımız yaz ayını yeniden yaşayacak. Sıcaklıklar bugünden itibaren artarak mevsim normallerinin üstünde seyredecek.  Ege ve Marmara Bölgesi’nde bugünden itibaren etkili olmaya başlayacak sıcak hava dalgası sebebiyle, Balıkesir’de sıcaklıklar mevsim normallerinin 9-10 derece üstüne çıkarak, 38-40 derecelere ulaşacak.

Balıkesir’de Ekim ayının ilk günlerinde mevsim normallerinde seyreden sıcaklıkların Salı 38, Çarşamba 37, Perşembe 25, Cuma 25 derece olacağı tahmin ediliyor. Uzmanlar bu mevsimde yaşanan ani sıcaklık değişimi ve gündüz ile gece arasındaki sıcaklık farklarının hastalıklara davetiye çıkardığını belirterek vatandaşların tedbirli davranmaları gerektiğini ifade ettiler. Perşembe ve Cuma Günü kısa süreli yağışlar görülse de Balıkesir’de Ekim ayı boyunca sıcaklıklar 23-25 derece bandında seyredecek. Ekim ayında en soğuk gün ise 21 derece olacak

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL