GÜNDEM

BALIKESİR’E YENİ ŞEHİR HASTANESİ

Balıkesir’e bir şehir hastanesi daha geliyor. Yapılan planlamalar doğrultusunda yeni hastane inşaatına başlanacak. İlk olarak Hastanenin yeri belirlenecek daha sonra ise kapsamlı ikinci şehir hastanesi Balıkesir’e inşa edilecek. Balıkesir Yeni..

BALIKESİR’E YENİ ŞEHİR HASTANESİ

Balıkesir’e bir şehir hastanesi daha geliyor. Yapılan planlamalar doğrultusunda yeni hastane inşaatına başlanacak. İlk olarak Hastanenin yeri belirlenecek daha sonra ise kapsamlı ikinci şehir hastanesi Balıkesir’e inşa edilecek. Balıkesir Yeni Şehir hastanesi yatak kapasitesinin şu anki Devlet hastanesinin iki katı olacağı belirtiliyor.

Toplamda 18 şehre hastaneler yapılacak. Sağlıkta reform hareketini,n devamı niteliğindeki bu hamle ile bir çok hastane tam kapasite ile şehir hastanelerine kavuşmuş olacak.   Sağlık Bakanlığı, şehir hastanesi olmayan iller yada yetersiz gelen iller için çalışma yapacak. Antalya, Aydın, Balıkesir, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya, Mardin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Samsun, Trabzon ve Van’da yapılacak planlamalar sonunda hastanelerin inşa süreci başlayacak.

BALIKESİR HASTANESİNIN YERİ TARTIŞMA KONUSU OLMUŞTU

Balıkesir şehir hastanesi yapılma sürecinde bir çok tartışma çıkmış ve yapıldığı yer konusunda fikir birliğine varılamamıştı. Özellikle şuan ki Balıkesir Şehir hastanesinin yerini,n altının balçık su olduğu iddiaları gündeme gelmişti. Diğer yandan şehir hastaneleri açıklanırken içerisinde Balıkesir’in yer almadığı bu açıdan daha donanımlı bir hastane için kolların sıvandığı gündeme gelmişti. Önümüzdeki aylarda Balıkesir yeni şehir hastanesi için çalışmalara başlanacağı kulislere sızan bilgiler arasında bulunuyor

KAPSAMLI BİR SAĞLIK HAREKETİ

Son olarak İstanbul Başakşehir Şehir Hastanesi’ni hizmete açan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Yıl sonuna kadar 5 tane daha şehir hastanesi yapacağız. Hedefimiz 30 büyükşehrin 30’una da şehir hastanesi yapmak” açıklamasında bulunmuştu. Adana Şehir Hastanesi bin 550, Mersin Şehir Hastanesi bin 294, Isparta Şehir Hastanesi 755, Yozgat Şehir Hastanesi 475, Kayseri Şehir Hastanesi bin 607, Manisa Şehir Hastanesi 558, Elazığ Şehir Hastanesi bin 38, Ankara Bilkent Şehir Hastanesi 3 bin 711, Eskişehir Şehir Hastanesi bin 81, Bursa Şehir Hastanesi bin 355 ve İstanbul Başakşehir İkitelli Şehir Hastanesi de 2 bin 682 yatak kapasitesi ile hizmet veriyor. Yeni şehir hastanelerinin de inşaatı sürüyor. Hizmete açıldığında Konya Karatay Şehir Hastanesi bin 250, Tekirdağ Şehir Hastanesi 480, Kütahya Şehir Hastanesi 610, Kocaeli Şehir Hastanesi bin 210, Ankara Etlik Şehir Hastanesi 3 bin 624, Gaziantep Şehir Hastanesi bin 875, İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi 2 bin 60 yatak kapasitesine sahip olacak. Bu hastanelerin gelecek yılın sonuna kadar hizmet vermeye başlayacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL