GÜNDEM

BALYALI İŞÇİ DEPREMDE ÖLDÜ

İzmir’de meydana gelen 6,9 büyüklüğünde ki deprem Bayraklı’da inşa edilen 151 metre yüksekliğinde ki gökdeleni sarstı.Gökdelenin en üst noktasında çalışan Balyalı işçi düşerek hayatını kaybetti. İzmir’de meydana gelen 6,9 büyüklüğündeki..

BALYALI İŞÇİ DEPREMDE ÖLDÜ

İzmir’de meydana gelen 6,9 büyüklüğünde ki deprem Bayraklı’da inşa edilen 151 metre yüksekliğinde ki gökdeleni sarstı.Gökdelenin en üst noktasında çalışan Balyalı işçi düşerek hayatını kaybetti.

İzmir’de meydana gelen 6,9 büyüklüğündeki depremde Bayraklı’da inşa edilen 151 metre yüksekliğindeki Biva Tower adlı gökdelen inşaatında çalışırken sallantıdan düşerek hayatını kaybeden işçinin Balya’lı Melih Dağbaşı olduğu öğrenildi. Dağbaşı bugün Balya’nın Yenikavak mahallesinde son yolculuğuna uğurlandı.

İzmir’in Bayraklı ilçesi Mansuroğlu Mahallesi, 286. Sokak ile İslam Kerimov Caddesi’nin kesiştiği noktada bulunan Biva Tower projesinin inşaatı da depremden etkilendi. Deprem sırasında Bayraklı’da inşa edilen 151 metre yüksekliğindeki Biva Tower gökdeleninde çalışan Melih Dağbaşı 18. kattan yere düştü, Dağbaşı olay yerinde öldü.

TOPRAĞA VERİLDİ

Bekar olan Melih Dağbaşı bugün öğle namazının ardından kılınan cenaze namazını müteakip Balya’nın Yenikavak kırsal mahallesinde toprağa verildi. Balya Belediye Başkanı Orhan Gaga da cenazeye katıldı. Gaga, ” Melih kardeşime Allah’tan rahmet, kederli ailesine sabırlar diliyorum” dedi.

İHMAL VAR MI

Dağbaşı’nın ölümü çalışma güvenliği ile ilgili ihmalleri getirdi. Biva Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Yılmaz ise bu konuda şu açıklamayı yaptı:
” Olay anına tanıklık eden çalışanın ifadesine göre, Melih Dağbaşı ve bir arkadaşı deprem olduğu sırada çalışma yerleri olan sepette deprem olduğunu panikle idrak edemeyip kule vincin devrildiği düşünmüşler, emniyet kemerlerini ve sepetin emniyetlerini açıp binanın kirişlerine atlamaya çalışmışlardır. Bunun sonucunda kardeşimiz atladığı yerde kirişlere tutunamamış ve hayatını kaybetmiştir”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL