SİYASET

DEVA BALIKESİR’İN YÖNETİMİ BELLİ OLDU

İl Başkanlığı’na Kemal Aydemir’in atanmasının ardından siyaset sahnesine hızlı bir giriş yapan DEVA Partisi’nin 41 kişiden oluşan il kurucu yönetim kurulu üyeleri açıklandı. DEVA Partisi’nin il kurucu yönetimi, ilk defa..

DEVA BALIKESİR’İN YÖNETİMİ BELLİ OLDU

İl Başkanlığı’na Kemal Aydemir’in atanmasının ardından siyaset sahnesine hızlı bir giriş yapan DEVA Partisi’nin 41 kişiden oluşan il kurucu yönetim kurulu üyeleri açıklandı.

DEVA Partisi’nin il kurucu yönetimi, ilk defa siyasete giren genç ve kadın ağırlıklı kadrosuyla dikkat çekti.

Bir süredir teşkilatlanma çalışmalarına ağırlık verdikleri bilinen DEVA Partisi yedi kişilik kurucu heyetin sürdürdüğü çalışmalar kapsamında belirlenen ve Genel Merkez tarafından da onaylanan il yönetiminde; BASKİ eski kurucu Genel Müdürü Mustafa Bayram, DP Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tuğba Güner, iki kez AK Parti Milletvekili Adayı ve son olarak Karesi Kent Konseyi Kadın Kolları Başkanlığını yapan Hilal Özdemir Yarbayoğlu, Batı Anadolu Çepni Federasyonu eski Başkanı Mahmut Özen, genç avukat Meltem Yaren Şahin gibi isimler dikkat çekti.

İl yönetiminde toplumun her kesiminden kişilerin temsiliyeti göz önünde bulunduruldu. Bu kapsamda 41 kişilik Deva Parti Balıkesir İl Yönetimi Kurulu listesinde Alevi, Roman, Engelli bireylere de yer verildi.

  

İl yönetiminin belirlenme sürecinde kendilerine destek veren DEVA Partisi Genel Merkezi ve üst yönetimine teşekkür eden İl Başkanı Kemal Aydemir,“Kurucu il yönetimimiz Balıkesir’e ve Ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Tüm parti teşkilatımızla gecemizi gündüzümüze katarak çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL