İLÇELER

EDREMİT BELEDİYESİNDE HES KODU DÖNEMİ

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ile Edremit Belediyesi’nde HES kodu uygulaması başladı. Belediyenin merkz ve şube hizmet merkezlerine tüm personel ve vatandaşlar HES kodu ile belediyeye giriş yapmaya başladı. Edremit..

EDREMİT BELEDİYESİNDE HES KODU DÖNEMİ

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ile Edremit Belediyesi’nde HES kodu uygulaması başladı. Belediyenin merkz ve şube hizmet merkezlerine tüm personel ve vatandaşlar HES kodu ile belediyeye giriş yapmaya başladı.

Edremit Belediyesi Koronavirüs (COVID-19) salgını ile mücadelesini sürdürürken, kurum binalarında HES kodu uygulamasına başladı. “Hayat Eve Sığar” (HES) mobil uygulaması üzerinden kurumda çalışan personel ve kuruma gelen vatandaşların HES kodlarının sorgulanması yapılıyor.

Edremit Belediyesi Özel Kalem Müdürü ve Sözcüsü Tayfun Canlı, Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan’ın talimatları ile pandemi ile mücadele de azami özen gösterildiğini ifade ederek, “Covid-19 ile mücadele kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ile kamu kurum ve kuruluşlarına girişte HES kodu uygulaması başlatıldı. Uygulama kapsamında belediye personelleri başta olmak üzere belediyeye giriş yapmak isteyen vatandaşlar, ateş ve maske kontrolünün ardından güvenlik görevlilerine gösterdikleri HES kodu ile binaya alınmaya başlandı” dedi.

Canlı, genelge gereği HES kodu olmayan vatandaşlar kamu binalarına giriş yapamayacağını da hatırlatarak HES kodu bulunmayanların kod alabilmeleri için belediye görevlilerinin vatandaşlara yardımcı olduğunu da ifade etti.

HES KODU ALMA;

E-devlet şifresiyle turkiye.gov.tr adresinden alınabilen HES kodu, cep telefonlarından kısa mesaj yöntemiyle de alınabiliyor.Tüm GSM operatörlerinden HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla T.C. Kimlik Numarası, T.C. Kimlik Seri Numarasının son 4 Hanesi ve Paylaşım Süresi (gün sayısı olarak) yazılıp 2023’e SMS atılarak alınabiliyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL