İLÇELER

EDREMİT’TE CUMHURİYET’İN 97. YILI KUTLANDI

Cumhuriyet’in ilanın 97. yıldönümü yurt genelinde olduğu gibi Edremit ilçesinde de törenlerle kutlandı. Cumhuriyet’in ilanın 97. yıldönümü  Pandemi kurallarına uygun olarak yapılan tören ilçe protokolünün katılımı Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirildi. 29..

EDREMİT’TE CUMHURİYET’İN 97. YILI KUTLANDI

Cumhuriyet’in ilanın 97. yıldönümü yurt genelinde olduğu gibi Edremit ilçesinde de törenlerle kutlandı.

Cumhuriyet’in ilanın 97. yıldönümü  Pandemi kurallarına uygun olarak yapılan tören ilçe protokolünün katılımı Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirildi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı pandemi kurallarına uygun olarak yapılan törenlerle kutlandı.  Kaymakamlık makamında tebriklerin kabulünün ardından Cumhuriyet Meydanı’nda devam eden törene Edremit Kaymakamı Turgay Ünsal, CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, 19.Motorlu Piyade Tugay Komutanı Vekili Kurmay Albay Aziz Çiçek, Cumhuriyet Başsavcısı Çetin Güzel, Jandarma Komutanı Vekili Jandarma Üsteğmen İsmail Uysal, belediye meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları, mahalle muhtarları, daire amirleri, siyasi parti yöneticileri, Sivil Toplum Kurıluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Cumhuriyetimizin kurucusu ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şeyhlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören Edremit Kaymakamı Turgay Ünsal’ın günün anlam ve önemini belirten konuşması ve öğrencilerin 29 Ekim konulu şiirlerini okumasıyla son buldu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL