İLÇELER

EDREMİT’TE MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ

Edremit ilçesinde “Milli Ağaçlandırma Günü” dolayısıyla Mithat-Fethi Büyükdalgıç İlkokulunda fidan dikimi gerçekleşti. “Milli Ağaçlandırma Günü”  Etkinliğine , Edremit Kaymakamı Turgay Ünsal, Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan ve 19. Motorlu..

EDREMİT’TE MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ

Edremit ilçesinde “Milli Ağaçlandırma Günü” dolayısıyla Mithat-Fethi Büyükdalgıç İlkokulunda fidan dikimi gerçekleşti.

“Milli Ağaçlandırma Günü”  Etkinliğine , Edremit Kaymakamı Turgay Ünsal, Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan ve 19. Motorlu Piyade Tugayı Komutanı P. Alb. Fuat Kara katıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı geçen yıl 11 Kasım gününü Milli Ağaçlandırma Günü ilan etmişti. Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan da “Milli Ağaçlandırma Günü” etkinliğine katılarak öğrencilerle birlikte fidan dikti. Edremit Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri de fidanların nasıl dikileceğini ve bakımını çocuklara anlatarak uygulattı. 65 adet fıstık çamı ve mavi ladinin dikildiği yeni okul bahçesinde “Geleceğe Nefes Projesi”nde öncülük edildi. Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, “Orman yangını sayıları ülkemizde gün geçtikçe artıyor. Bu yıl da oldukça büyük yeşil alanlarımız kül oldu. Bizler de geleceğe nefes dünyaya nefes diyerek gelecek nesillere daha yeşil bir dünya bırakmak için çocuklarımızla birlikte fidanlarımızı diktik. Kazdağları’nın eteklerinde eşsiz coğrafyaya sahip bir bölgede yaşıyoruz. Gelecek nesillere bu doğa harikasını koruyarak miras bırakmak bizim görevimiz. Çocuklarımıza da bu bilinci aşılayarak hep birlikte ülkemize ve dünyamıza nefes olalım” dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL