ASAYİŞ

KABLO HIRSIZLARI YAKALANDI

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığınca, Bigadiç , İlyaslar ve Hisarköy Mahalleleri arasında bulunan Türk Telekom’a ait (1.500) metre haberleşme ve nakil kablosunun kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından çalındığı ihbarı alındı.Emniyet..

KABLO HIRSIZLARI YAKALANDI

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığınca, Bigadiç , İlyaslar ve Hisarköy Mahalleleri arasında bulunan Türk Telekom’a ait (1.500) metre haberleşme ve nakil kablosunun kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından çalındığı ihbarı alındı.Emniyet güçleri ihbar üzerine araştırma ve soruşturma başlattı.

Olayın suçluları bulunması için Bigadiç İlçe J.K.lığı asayiş timleri ile JASAT timlerinden oluşan özel bir ekip kurularak yapılan araştırmalar sonucunda; olayın beyaz renkli camlı panelvan tipi araç ile gerçekleştirildiği tespit edilerek, tüm ana ve tali yollarda yol emniyet ve kontrol devriyeleri oluşturulmuş ve Susurluk Sultançayırı Mahallesinde aranan özelliklerdeki 16 … plakalı araç durduruldu. Araçta yapılan kontrolde; yaklaşık (112.000) TL. değerinde olan (1.500) metre haberleşme ve nakil kablosu, ele geçirilerek araç sürücüsü S.Y. yakesi alındı. Ele geçirilen malzemeler koruma altına alınarak şüpheli hakkında adli soruşturma başlatıldı.Eş zamanlı düzenlenen operasyonda  “Aranan Şahısların Yakalanması”na yönelik il genelinde  “Önleyici Kolluk Faaliyetleri” sırasında;Toplamda (24.204) kişi sorgulandı, (18) Ayvalık, (3) Balya, (2) Bandırma C.evi, (3) Burhaniye, (4) Burhaniye C.evi, (18) Edremit, (2) Erdek, (2) Gömeç, (3) Gönen, (3) İvrindi, (8) Karesi, (2) Kepsut,C.evi (1) Manyas, (1) Marmara, (1) Savaştepe ve (4) Susurluk’ta olmak üzere çeşitli suçlardan arama kaydı bulunan toplam (75) kişi yakalandı.Emniyet güçleri , asayiş ve kamu düzeninin sağlanmasına yönelik çalışmalarına son hız devam ediyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL