reklam
YAŞAM

KAHVEHANELER NORMALLEŞEMEDİ

BİLİR “TÜRKİYE NORMALLEŞTİ, KAHVEHANELER NORMALLEŞEMEDİ” Kahveciler Odası Başkanı Bülent Bilir 1 Haziran itibariyle Türkiye’nin normalleşme süreceğine girdiğini, oda üyelerinin çoğunun da dükkanları açarak işe başladığını söyledi. Bilir dükkanını açan kahveci..

KAHVEHANELER NORMALLEŞEMEDİ

BİLİR “TÜRKİYE NORMALLEŞTİ,

KAHVEHANELER NORMALLEŞEMEDİ”

Kahveciler Odası Başkanı Bülent Bilir 1 Haziran itibariyle Türkiye’nin normalleşme süreceğine girdiğini, oda üyelerinin çoğunun da dükkanları açarak işe başladığını söyledi. Bilir dükkanını açan kahveci esnafının normalleşemediğini, saat uygulaması ve oyunların yasak olmasının kahveci esnafını zora soktuğunu kaydetti.

“KAPANIŞ SAATLERİNDE VE

OYUNLARDA DÜZENLEME YAPILMALI”

65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkma yasağı kapsamında evlerinde olmasının da sektöre büyük darbe vurduğunu hatırlatan Bilir “2,5 aydır sabırla açılacağımızı beklediğimiz zor bir sürecin ardından yine zor şartlarda açtığımız kahvehanelerimizde kısıtlama dolayısıyla birikmiş olan kira, elektrik, su, kredi, kredi kartı, Bağ-Kur, SSK ve diğer borçlarımızı ödememiz mümkün değil. Şu anda esnaf dükkanını zararla kapatıyor. Birçok sektörde olduğu gibi toplu taşımada da normalleşme olduğu düşünüldüğünde kahvehanelerde basit önlemlerle kâğıt, okey, tavla gibi oyunların oynanması mümkündür. İşyerlerimizin olmazsa olması oyundur. Yaz günleri göz önüne alındığında saat 22.00’de kapanış saatinde de düzenleme yapılmalıdır. 65 yaş üstü vatandaşlarımızın sokağa çıkma yasağı kapsamında evde olmaları esnafımızı zora soktu. Esnafımızı ayakta tutan kesimin başında 65 yaş üstü vatandaşlarımız ve emekliler geliyor. Bunlarla ilgili hükümet yetkililerin acilen çözüm üretmesini talep ediyor, hiç açılamayan birahane, internet cafe, playstation oyun salonları da bir an evvel açılmalıdır. Kısıtlamalı açılan kahvehaneler kısacası her sektör normalleşirken bizler normalleşemedik” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL