GÜNDEM

KÜÇÜKSAN 18.02 BÖLGESİNE RUHSAT ALINABİLECEK

Balıkesir’de 18.02 Bölgesi olarak adlandırılan Küçük Sanayi Sitesi karşısındaki sorunlu alan için hazırlanan uygulama planının Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca kabul edildiği bildirildi. Balıkesir Merkezde 18.02 ismiyle bilinen Küçük Sanayi sitesi..

KÜÇÜKSAN 18.02 BÖLGESİNE RUHSAT ALINABİLECEK

Balıkesir’de 18.02 Bölgesi olarak adlandırılan Küçük Sanayi Sitesi karşısındaki sorunlu alan için hazırlanan uygulama planının Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca kabul edildiği bildirildi.

Balıkesir Merkezde 18.02 ismiyle bilinen Küçük Sanayi sitesi karşısındaki bölge için yapılan 18. madde Uygulama Planı Çevre Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylandı.Bakanlık onaylı Plan 14.Ekim tarihli Büyükşehir Encümeni tarafından kabul edildi.Bu gün itibariyle Büyükşehir Belediyesi giriş katında askıya çıktı.

AK Parti Balıkesir üyükşehir Belediye Meclisi Grup Sözcüsü Mehmet Birol Şahin,

“Bölge 30 yıl önce İmar Planı yapılmış ancak 18. Madde Uygulama Planı Mahkeme tarafından iptal edilmişti. 30 yıldır çözümlenemediği için kangren haline dönüşen Balıkesir’in en eski sorunlarından birisi olan bu bölgedeki 18 Uygulaması Yücel Yılmaz başkanımızın kararlılığı sonucunda çözüme kavuşmuş oldu. Bu son askı süresi sonrasında Belediyemiz altyapı çalışmalarını hızla bitirerek inşaat yapılabilir hale getirilecek. Bu itibarla 2021 yılı başından itibaren bölgede inşaat ruhsatları verilmeye başlanabilecektir.Hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olmasını dileriz. Yücel Yılmaz Başkanımızın vizyonu ve liderliğinde en kısa zamanda Balıkesir’in çözüme kavuşmayan sorunu kalmayacaktır.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL