ÖZEL HABER

MANYAS PEYNİRİ TESCİLLENDİ

AK Parti Balıkesir Milletvekilleri Pakize Mutlu Aydemir ve Adil Çelik, Manyas kelle peynirinin coğrafi işaret tescili ile ilgili son gelişmeler için Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ı ziyaret etti.AK Parti..

MANYAS PEYNİRİ TESCİLLENDİ

AK Parti Balıkesir Milletvekilleri Pakize Mutlu Aydemir ve Adil Çelik, Manyas kelle peynirinin coğrafi işaret tescili ile ilgili son gelişmeler için Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ı ziyaret etti.AK Parti Balıkesir Milletvekilleri Pakize Mutlu Aydemir ve Adil Çelik, 2019 yılında başvurusu yapılan Manyas Kelle Peyniri coğrafi işaret tescilinde gelinen noktayı ve Balıkesir’in sanayi ve teknoloji yatırımlarını görüşmek üzere Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ı makamında ziyaret etti.

BAKANI ZİYARET SIRASINDA TESCİL BELGESİ ALDILAR

Aydemir, “Et ve süt ürünlerinde markalaşan şehrimiz, hünerli eller tarafından özenle işlenen 50 çeşit peyniri ile adından söz ettirmektedir. Her derde deva besin değerleri ile sofralarımızın vazgeçilmezi peynirimizi coğrafi işaret ile taçlandırıyoruz. ‪Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’a teşekkür eden milletvekilli Aydemir bakanlıkta gerçekleştirilen toplantıda Manyas Kelle Peyniri coğrafi işaret tescilinde sona gelindiğini söyledi. “

 BALIKESİR İÇİN İKİ ÖNEMLİ TARİH

“Manyas Kelle Peyniri tescilini 16 Temmuz’da ilan ediyoruz” diyen milletvekili Aydemir, “Balıkesirimiz için önümüzde iki önemli tarih var. İlk tarih 16 Temmuz bizim için önemli bir tarih. Çünkü bu tarihte Balıkesir’imize özgü Manyas Kelle     Peynirini tüm dünyaya ilan ediyoruz.  İkinci tarih ise 16 Ekim, bu tarihte ise 2019 yılında başvuruda bulunarak yasal sürecini başlattığımız, Manyas Kelle Peynirimizin coğrafi işaret belgesini alıyoruz.  Balıkesir’imize ve Balıkesirli vatandaşlarımıza hayırlı olsun.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL