reklam
ÖZEL HABER

GENÇLERDEN 19 MAYIS ÇELENK TÖRENİ

CHP Edremit Gençlik Kolları, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Edremit Şehit Hamdibey Meydanı’nda çelenk sunma töreni gerçekleştirdi. 19 Mayıs’ta uygulanacak olan sokağa çıkma uygulaması nedeniyle erken..

GENÇLERDEN 19 MAYIS ÇELENK TÖRENİ

CHP Edremit Gençlik Kolları, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Edremit Şehit Hamdibey Meydanı’nda çelenk sunma töreni gerçekleştirdi.

19 Mayıs’ta uygulanacak olan sokağa çıkma uygulaması nedeniyle erken düzenlenen törene; CHP Edremit İlçe Başkanı Fatih Yılmaz, CHP Edremit Gençlik Kolları Başkanı Cemalettin Kayan, CHP Edremit İlçe Gençlikten Sorumlu Başkan Yardımcısı Cem Sidar Kaya, Çevre ve Şehircilikten Sorumlu Başkan Yardımcısı Ömer Yaviç ve Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan ve partililer katıldı. Koronavirüs önlemleri ve sosyal mesafe kurallarına uyularak yapılan tören, Atatürk anıtına çelenk bırakılması, 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Günün anlam ve önemiyle ilgili konuşma yapan CHP Edremit Gençlik Kolları Başkanı Cemalettin Kayan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı gençlere armağan eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı, sevgi ve minnetle andığını ifade etti.

Kayan sözlerine şu ifadelerle devam etti: “ Bugün Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyet ateşini 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan başlatmasının yıl dönümü. Koronavirüs nedeniyle böylesine güzel ve anlamlı bayramlarımızı eskisi gibi coşkuyla kutlayamasak da Atamızın Samsun’da başlattığı ateş hala içimizde yanmaktadır. Dün de bugün de ve gelecek yarınlarda da bu ateş hiç eksilmesin, hiç sönmesin. Bizler Atamızın gençleri; Cumhuriyetimizin yılmaz bekçileri olarak bize armağan edilen bu bayramı en coşkulu şekilde kutlamaya ve bize bırakılan bu değerli mirasa sahip çıkmaya tüm gençliğimizle devam edeceğiz” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL