YAŞAM

SAĞANAK HAYATI FELÇ ETTİ

Savaştepe’de sağanak ve dolu yağışı hayatı felç etti Savaştepe’de  aniden bastıran sağanak ve dolu yağışı hayatı felç etti. Evlerin bodrum katları ve bazı işyerlerini su basarken, tarım alanlarını ise ceviz..

SAĞANAK HAYATI FELÇ ETTİ

Savaştepe’de sağanak ve dolu yağışı hayatı felç etti

Savaştepe’de  aniden bastıran sağanak ve dolu yağışı hayatı felç etti. Evlerin bodrum katları ve bazı işyerlerini su basarken, tarım alanlarını ise ceviz büyüklüğünde yağan dolu vardu.

Savaştepe’de saat 16.00 sıralarında etkili olan sağanak ve beraberindeki dolu yağışı hayatı olumsuz etkilerken, evlerin bodrum katları ile bazı işyerlerini su bastı. Savaştepe ilçesi girişinde biriken yağmur suları nedeniyle yol bir süre trafiğe kapandı.

Cadde ve sokaklar göle döndü. Ceviz büyüklüğüne yaklaşan dolu taneleri tarım alanlarına zarar verdi.

Savaştepe ilçesinde etkili olan dolu yağışı sebebiyle özellikle çiftçilerin zararının büyük olduğu belirtildi. Savaştepe Ziraat Odası Başkanı Zeki Topçuoğlu, dolu yağışı sebebiyle tarım alanlarının zarar gördüğünü açıkladı. Buğdaylarda yüzde 50’ye varan bir zarar olduğunu açıklayan Topçuoğlu, bunun yanında dolu yağışının bahçelerde sebze ekili alanlarda zarara yol açtığını belirtti. Biran önce hasar tespiti yapılarak çiftçilerin yaralarının sarılmasını istedi.

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL