reklam
SAĞLIK

Salgın Denetim Merkeziyle Herkes Göreve

Koronavirüs salgını ile mücadelede içerisinde bulunduğumuz “Kontrollü Sosyal Hayat” döneminde İçişleri Bakanlığınca daha etkin ve süratli denetim sağlamak üzere tüm il ve ilçelerde İl/İlçe Salgın Denetim Merkezleri oluşturuldu ve hayata..

Salgın Denetim Merkeziyle Herkes Göreve

Koronavirüs salgını ile mücadelede içerisinde bulunduğumuz “Kontrollü Sosyal Hayat” döneminde İçişleri Bakanlığınca daha etkin ve süratli denetim sağlamak üzere tüm il ve ilçelerde İl/İlçe Salgın Denetim Merkezleri oluşturuldu ve hayata geçirildi.

Etkin ve hızlı denetim mekanizması oluşturulması hedeflenen Salgın Denetim Merkezleri ile, gerek filyasyon takip çalışmaları gerekse işyeri denetimleri planlı ve tek elden yürütülecektir.
Sorumlu Her Vatandaşa Görev Düşüyor
Salgın Denetim Merkezi uygulaması kapsamında İhbar ve Şikayet Hattı da kurulduğu Valilik tarafından açıklandı, ayrıca açıklamada;

“Vatandaşlarımız; alınan önlem ve belirlenen kurallara aykırı durumlarla, kuralları ihlal eden işletmelerle, ayrıca evde gözlem altında bulunan pozitif Covid-19 vakaları ve temaslıların kurallara uymayıp dışarıya çıkmaları durumuyla karşılaştıklarında 112’yi arayarak veya Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması üzerinden ihbar ve şikayette bulunabileceklerdir.”  açıklaması yapıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL