reklam
YAŞAM

SEYFİ DURSUNOĞLU VEFAT ETTİ

Seyfi Dursunoğlu hayatını kaybetti! Huysuz Virjin karakteriyle tanınan Seyfi Dursunoğlu, yoğun bakımda tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.Gerçek adı Seyfi Dursunoğlu olan Huysuz Virjin, 1970’li yıllardan 2000’lere kadar sunduğu programlarla adeta..

SEYFİ DURSUNOĞLU VEFAT ETTİ

Seyfi Dursunoğlu hayatını kaybetti! Huysuz Virjin karakteriyle tanınan Seyfi Dursunoğlu, yoğun bakımda tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.Gerçek adı Seyfi Dursunoğlu olan Huysuz Virjin, 1970’li yıllardan 2000’lere kadar sunduğu programlarla adeta bir marka haline geldi.

EKŞİ SÖZLÜK’TE GÜNDEMDE

Ekşi Sözlük adlı sosyal medya sitesinde “supro the king” nikli  bir yazar Huysuz Virjin’in öldüğü bilgisini şu cümlelerle duyurdu:

“ülkemizde kanto kültürünü yaşatan ve renkli sahnesiyle eğlence hayatına ayrı bir renk katan seyfi dursunoğlu; nam-ı diğer huysuz virjin 87 yaşında hayata gözlerini yumdu. kaynak ve detaylar şimdilik yok. aldığım hususi bilgidir. allah rahmet eylesin.”

Haberin doğruluğu henüz teyit edilemedi.Konuyla ilgili bir açıklama şu ana kadar yapılmadı.Trabzonlu olan Seyfi Dursunoğlu 1 Ekim 1932 tarihinde doğdu. Dursunoğlu 2020 itibariyle 88 yaşında.Huysuz Virjin karakteriyle tanınan Seyfi Dursunoğlu, bakımda tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.15 gündür tedavi altında olan Dursunoğlu’nun son üç gündür yoğun bakımda olduğu öğrenildi.

SEYFİ DURSUNOĞLU KİMDİR?

1932 yılında Trabzon’da doğdu. Bir süre Yenicuma Mahallesinde yaşadı. Haydarpaşa Lisesi’ni bitirdikten sonra İngiliz Filolojisi bölümünde gördüğü eğitimi yarıda bırakarak Sosyal Sigortalar Kurumu’nda memur olarak çalışmaya başladı. 18 yıl SSK’da devlet memurluğu yaptıktan sonra işinden ayrıldı ve 1970’te Huysuz Virjin olarak sahneye çıkmaya başladı. Önce küçük kulüplerde sahneye çıkmaya başladı ama ünü ağızdan ağza yayıldıkça daha büyük kulüplerden teklif almaya başladı. Her yıl İzmir Fuarı’nda sahneyi Türkiye’nin tanınmış solistleriyle paylaştı. İzmir Fuarı’na gelen binlerce insan sayesinde, televizyona çıkmadı ama tüm Türkiye’de kendinden bahsettirdi.

eoağığ

Seyfi Dursunoğlu, “Huysuz Virjin” karakteriyle en büyük sıçramayı TRT’de Öztürk Serengil’in yarışma programına katılarak yaptı. Aynı programda, tek kanalın seyredildiği bu dönemde Huysuz Virjin’in Öztürk Serengil’e verdiği esprili cevapları gördükten sonra herkes ondan bahsetmeye başladı. Seyfi Dursunoğlu, Huysuz Virjin tiplemesiyle kimsenin söyleyemediklerini söyleyecek güce ulaştı. Gerçekleri esprili bir tarzda ifade etmesi ve sahne şovlarıyla ünü yayıldı. 1970’lerde Huysuz Virjin 1. adında bir kanto plağı yaptı.

huysuz-virjin-vs-mustafa-keser_9845305-50560_854x480

Pek çok ülkede sahne alan Dursunoğlu, Huysuz Show adlı programıyla kendini tüm Türkiye’ye tanıttı ve sevdirdi. Dursunoğlu, bir dönem Popstar Türkiye yarışmasının ikinci sezonunda, İbrahim Tatlıses, Garo Mafyan ve Deniz Seki gibi şarkıcı ve sanatçılarla birlikte jüri üyeliği de yaptı.

2007 yılında Radyo Televizyon Üst Kurumu (RTÜK) tarafından programının yayınlandığı televizyon kanallarına dolaylı olarak baskı yapıldığı ve sansür uygulandığını gerekçe göstererek Huysuz Virjin’i artık canlandırmayacağını açıkladı ancak 2012’de Show TV’de yayınlanan Huysuz’la Dans Eder misin? programını sundu. Aynı yıl Star TV’de yayınlanmaya başlayan, Benzemez Kimse Sana adlı yarışmada jüri üyeliği yapmıştır. Programın final bölümüne son kez Huysuz Virjin olarak çıkmıştır ve “Bu benim son kantom” diyerek yaşından dolayı bir daha kanto yapamayacağını dolaylı bir yönden anlatmıştır. Ayrıca 15 milyon TL tutarındaki mal varlığını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bağışlayacağını açıklamıştır.

raw_huysuz-virjin-mirasini-tegv39e-birakmaktan-neden-vazgecti_138293584

2013 yılında “Benzemez Kimse Sana” (Show TV) programında jüri üyesi olmuş ancak TMSF Show Tv’yi satışa çıkardığı için jüri üyesi olduğu “Benzemez Kimse Sana” programı yayından kaldırılmıştır. Seyfi Dursunoğlu “Doritos Akademi” reklamlarında oynamıştır. Huysuz Virjin tiplemisiyle “Katina” isimli seslendirdiği şarkısı vardır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL