TURİZM

SINDIRGI TERMAL TURİZMİ CANLANDI

Termal kaynakları ile doğallığın ve kültürün buluştuğu adres Doğal Şehir Sındırgı termal turizmin incisi olma yolunda ilerliyor. Doğal Şehir Sındırgı termal turizmin incisi olma yolunda ilerliyor. Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem..

SINDIRGI TERMAL TURİZMİ CANLANDI

Termal kaynakları ile doğallığın ve kültürün buluştuğu adres Doğal Şehir Sındırgı termal turizmin incisi olma yolunda ilerliyor.

Doğal Şehir Sındırgı termal turizmin incisi olma yolunda ilerliyor. Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş’ın 2004 ten bu yana kurduğu hayaller ve ilçeyi termal turizm alanında geliştirmek adına gerçekleştirdiği çalışmalar meyvelerini vermeye başladı. Turizme altlık hazırlayan çalışmalar, her geçen gün yükselen termal tesisler ile birleşerek ziyaretçilerin hoşça vakit geçirebilecekleri alanlar oluşturuyor.

Başkan Yavaş’ın oldukça önem verdiği tanıtım çalışmaları da Sındırgı’nın tanınırlığını arttırıyor. İlçe ise her geçen gün artan ziyaretçileri ağırlamaya devam ediyor. Özellikle Cumhuriyet Meydanı ve Şerif Paşa meydanında mola veren gruplar hem ilçeyi tanıyor, hem de yaptıkları alışveriş ile esnaflara katkı sağlıyor. Akpınar yaşam merkezi, Kışla Müze Han, Hanımeli Çarşısı, Seramik atölyesi gibi alanlarda hem ziyaretçilerin vakit geçirebildiği,

Yöreye özgü doğal ürünleri satın alarak, hikâyelerini de dinlediği alanlar oluşturuyor.

Doğa, kültür ve termali sevenler için Balıkesir’in ilçelerinde de günübirlik ve konaklamalı turlar da Sındırgı’ya geliyor. Edremit, İzmir, İstanbul, Bursa’nın tercihi haline gelen doğal şehirde hafta içi ve hafta sonları da turlar gerçekleştiriliyor.

Pandemi Sürecinde Tercih Oranı Arttı

Dünya’nın mücadele ettiği koronavirüs tedbirleri kapsamında yeni normal hayata geçilmesi ile birlikte Sındırgı gibi doğal ve butik alanlara talep arttı. Özellikle termal oteller sezonu %80 – %100 doluluk oranı ile geçiriyor. Doğal yaşamın ön planda olduğu, doğal güzellikleri ve termal kaynakları ile ziyaretçilerin şehir gürültüsü ve kalabalıktan uzaklaşarak günün stresini attığı bir yer olan Sındırgı ilçesi cezbedici özellikler taşıyor.

Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş ilçeye katkı sağlayan termal turizm işletmeleri ile son günlerde ilçeye ziyaretlerini sıklaştıran tur şirketlerine teşekkürlerini ileterek “ Turizm adına yapmış olduğumuz çalışmalar meyvesini vermeye başladı. Emendere Termal Otel ile başlattığımız termal tesislere her geçen gün yenileri eklendi. Bu sayede de ilçemize ziyaretçiler geliyor, bizler de misafirlerimiz geldiğinde konaklatma fırsatı buluyoruz. Aynı zamanda dolaylı yoldan ilçemizin güzelliklerini de tanıtma fırsatı buluyoruz. Ziyaretçilerimiz geliyor, sokaklarımız renkleniyor, esnaflarımız kazanıyor, ilçemiz gelişiyor. Sındırgılı vatandaşlarımıza ayrıca teşekkür ediyorum. Kendilerini bu atmosfere kolay adapte ediyor. Onların ziyaretçilere olan samimi ve sıcak tavırları ilçeyi daha da zenginleştiriyor. Esnafımızın kendisini yenilemesi, hizmet sektöründe yeni işletmelerin açılması da gücümüze güç katıyor. Doğal Şehir Sındırgı bütün doğallığı ve kültürü ile ziyaretçilerini ağırlıyor ve herkesi bekliyor. Pandemi sürecinde de insanlar artık Sındırgı gibi butik alanlara yöneldi. Kalabalıktan uzak, doğal ve sakin bir ortamda tatillerini yapıyorlar. Bu süreçte tesislerimizde önemli ölçüde doluluk oranına ulaştı. Sındırgı sahili olmasa da konaklamada önemli bir yol kat etti. Bu yıl içerisinde günübirlik ve evlerde kalan ziyaretçiler hariç, otellerimize kayıtlı 60binin üzerinde ziyaretçi ağırladık. Bu da gösteriyor ki artık turizm Sındırgı’da bir hayal değil. Özellikle son günlerde ilçeye gruplar getiren, tur listelerine doğal şehir Sındırgı’yı ekleyen bütün tur şirketlerine ve tüm ziyaretçilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Esnaf ve vatandaşlar da bu durumdan oldukça memnun. Bir zamanlar hayaldi, artık Sındırgı turizm kenti.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL