EKONOMİ

ULAŞIMA ZAM YAPILDI

Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın taksi dolmuş ve minibüs hatları için yeniden ücret ayarlanması yönündeki talebi Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında görüşüldü. Taksi dolmuş ücretleri 2 lira 90 kuruştan,..

ULAŞIMA ZAM YAPILDI

Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın taksi dolmuş ve minibüs hatları için yeniden ücret ayarlanması yönündeki talebi Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında görüşüldü.

Taksi dolmuş ücretleri 2 lira 90 kuruştan, 3 lira 30 kuruşa yükseltildi. Zam oranı yüzde 13.7yi buldu. Tek binişlik öğrenci ücreti 2.15’ten 2 lira 25 kuruşa çıkarıldı.Kartsız binişlerde ise, sivil yolculardan 3.5, öğrencilerden ise 2.5 lira alınacağı açıklandı.Siviller daha önce kartları yoksa 3 lira ödüyordu.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi halk otobüsleriyle şehir içi ulaşım ücretlerine yüzde 10.71 oranında zam yaparken, 2 lira 80 kuruş olan tek binişlik ücret 3 lira 10 kuruşa yükseltildi. Öğrenci ücreti ise 2 lira olarak kaldı.Şehir içi ve kampüs hattı taşımacılıkta öğrenci bilet ücretlerine ise zam yapılmadı.Üniversite hattı 3 lira olarak kaldı.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL