GÜNDEM

Vali Hasan Şıldak’ın 10 Kasım Mesajı

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü; ebediyete irtihalinin 82. yıl dönümünde rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz. Hayatını ülkesine ve milletine adayan Atatürk, ülkemizin içinde bulunduğu zor şartlara ve sınırlı imkanlara..

Vali Hasan Şıldak’ın 10 Kasım Mesajı

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü; ebediyete irtihalinin 82. yıl dönümünde rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz.

Hayatını ülkesine ve milletine adayan Atatürk, ülkemizin içinde bulunduğu zor şartlara ve sınırlı imkanlara rağmen, milletinden aldığı güç ve destekle bağımsız ve millet egemenliğine dayanan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna önderlik etmiştir.

Türk Milleti’nin esaret altında alınamayacağını bir kez daha tüm dünyaya gösteren Gazi Mustafa Kemal Atatürk,  yalnızca kazandığı zaferler ve bize kazandırdığı eserlerle değil, aynı zamanda engin düşünceleri ve ortaya koyduğu fikirleriyle tüm dünyaya ışık tutan bir liderdir.

Bugün bizlere düşen görev; geleceğe güvenle bakabilmek için, milletçe birlik ve beraberlik içerisinde daha çok çalışmak ve geçmişimizden aldığımız güçle, Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyet hedefine ulaşmaktır.

Atatürk’ü anlamak, onun fikirlerini çok iyi bilerek tatbik etmekten geçer. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurulması bir devrin yeniden yazılmasıdır. Yurdun dört bir yanı işgal altında iken, bağımsızlık ateşi hiçbir zaman sönmeyen Türk milletine önderlik yapan Atatürk, milletimizin esarete boyun eğmeyeceğine inanarak, tarih sayfalarındaki, inancın zafere dönüştüğü, en büyük bağımsızlık savaşının mimarı olmuştur.

Bir arada ve bağımsız olarak yaşama azmi ve iradesi kırılmadıkça, bir milletin asla yok edilemeyeceğini tüm dünyaya gösteren Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve vatanımız uğruna fedakarca şehit ve gazi olan istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını hiçbir zaman unutmayacağız.

10 Kasım 1938 günü ebedi aleme uğurladığımız Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlığımızın mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 82. yılında rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz. Ruhu şad olsun.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL