YAŞAM

ALTIEYLÜL ÇİFTÇİNİN YANINDA

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Köylüköy Mahallesinde vatandaşlarla birlikte buğday hasadı yaptı.Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı her zaman olduğu gibi hasat döneminde de çiftçinin daima yanında olduklarını belirterek, “tarım, şehrimiz..

ALTIEYLÜL ÇİFTÇİNİN YANINDA

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Köylüköy Mahallesinde vatandaşlarla birlikte buğday hasadı yaptı.Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı her zaman olduğu gibi hasat döneminde de çiftçinin daima yanında olduklarını belirterek, “tarım, şehrimiz ve ülkemiz için hayati derecede önemli. İlçemiz tarımının gelişmesi ve artması için üzerimize ne düşüyorsa yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz” dedi.

Başkan Avcı, Köylüköy Mahallesi Muhtarı Aytekin Yıldız’dan hasat ile ilgili bilgi aldı. Daha sonrasında Başkan Avcı biçerdöverde, operatör eşliğinde direksiyon başına geçip buğday hasadı yaptı. Başkan Avcı hasat dönemi ile ilgili “Gerçekten ciddi bir emek, ciddi bir gayret ile çiftçilerimiz emeklerinin karşılığını alıyorlar, nihayete erdiriyorlar. Biz Altıeylül olarak 81 kırsal mahallemizle Balıkesir’imizin tarım ve hayvancılık açısından en önde gelen ilçelerinden birisiyiz. “Balıkesir Türkiye’yi doyuran il” diyoruz, biz de Altıeylül olarak Balıkesir’i doyuran ilçe konumundayız. Ben bütün çiftçilerimizin bu emeklerinin, alın terlerinin karşılığını almalarını diliyorum.”dedi.

Ayrıca Başkan Hasan Avcı “ Helal rızık, bir gayret, çalışma ve alın teri ile oluyor. İşte burada bütün bu alın terinin şahitliğini yapmış oluyoruz. Mevlam yaşadığımız şu sıkıntılı süreçte hepimize kolaylıklar versin. Özellikle bu pandemi sürecinde hükümetimiz çalışan çiftçilerimizin işlerinin aksamaması için elinden gelen gayreti sarf etti. Bütün çalışmalar ile tarım ve hayvancılığın önünün kapanmaması için maksimum gayret sarf edildi” dedi. Başkan Avcı; tarım açısından verimli bir süreci geçirdiklerini belirterek, tüm çiftçilere hasatlarının ve ürünlerinin bereketli olmasını diledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL